Warsztaty metodą ustawień rodzinnych

Zapraszamy na dwudniowe warsztaty ustawień systemowych, które odbędą się 16 i 17 lipca 2016.

Plan spotkania:

16 lipca – sobota – zaczynamy wykładem o godzinie 10.30 na temat metody Hellingera. Ustawienia rozpoczną się po wykładzie i trwać będą do godziny 13.30. 

17 lipca – niedziela – rozpoczynamy o godzinie 10.30 i prace ustawieniowe trwać będą do godziny 13.30

O pracy własnej decyduje kolejność zgłoszeń oraz prowadząca.

Miejsce: Gdynia, ul. 3 Maja 27/31, GCOP

Cena: 250 zł – osoba z ustawieniem, 100 zł – osoba bez ustawienia / aktywny obserwator.

Jako potwierdzenie uczestnictwa prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego oraz wpłatę zaliczki 50 zł na konto:

In gremio

ul. Strażacka 15

81-616 Gdynia

nr konta 49 14401026 0000 0000 0038 5492

PKO BP

Tematem do pracy ustawieniowej mogą być, między innymi, trudności w relacjach w rodzinie czy miejscu pracy, problemy wychowawcze z dzieckiem, częste choroby, poczucie blokady w jakiejś sferze życia i wiele innych.

„Metoda ustawień to współczesny sposób pracy z systemami, który znajduje zastosowanie miedzy innymi w terapii psychologicznej i rozwoju osobistym. Pozwala odkryć nieświadome procesy zachodzące w rodzinach i relacjach międzyludzkich. Zaletą tej metody jest to, te można pracować z jednym przedstawicielem rodziny i poprzez zmiany w jednostce stymulować zmiany w całym systemie.

Warsztaty metodą ustawień rodzinnych są ważnym doświadczeniem wnoszącym inne spojrzenie na siebie i swoich najbliższych.

Metoda ta rozwinęła się z psychodramy, dynamiki grupowej i terapii Gestalt. Polega na tym, że uczestnik wybiera osoby reprezentujące członków swojej rodziny i ustawia je we wzajemnych relacjach. Jest rzeczą zdumiewającą, że w ustawieniach osoby reprezentujące wykazują zmienioną percepcję. Zaczynają nagle odczuwać tak, jak osoby przez nie reprezentowane, mimo że nawet ich nie znają. Ustawienie ujawnia zatem poprzez osobę reprezentującą zjawiska dotąd ukryte. Tak więc, poprzez ustawienie można wydobyć na światło dzienne problem, a dalej poprzez zmiany w ustawieniu odkryć, w jaki sposób problem można rozwiązać ku zadowoleniu wszystkich uczestników relacji. Ustawienia służą zatem poszukiwaniu rozwiązań na poziomie relacji”.

Prowadząca: Ela Juszczyk-psycholog. Od 1993 zajmuje się pomocą psychologiczną , a od 2007 prowadzi warsztaty „Ustawienia rodzinne”. Ukończyła szkolenia z zakresu psychoterapii psychodynamicznej, systemowej terapii rodzin oraz terapii krótkoterminowej TSR. Absolwentka Studiów Podyplomowych „ Akademia Coachingu”. Odbyła całościowe szkolenie z zakresu ustawień rodzinnych, a także uczestniczyła w seminariach J. i S. Schneiderów, I. Kutschery i H. Hinrischa oraz warsztatach Berta Hellingera w ramach Kursu Mistrzowskiego. W razie pytań można dzwonić bezpośrednio do prowadzącej ustawienia: 602 740 616. Więcej informacji na www.elajuszczyk.pl