Psychodietetyka

Psychodietetyka

Wiele osób bezskutecznie próbuje walczyć z błędnymi nawykami żywieniowymi lub nadwagą. Podejmują różne działania, które nie są skuteczne, nie są kontynuowane albo nie zawierają całościowego planu.

Problem otyłości nie ma jednorodnego pochodzenia. Kluczowe jest określenie przyczyny zarówno kulturowo-wychowawczej jak i psychologicznej.

Prezentowana przez Ośrodek oferta psychodietetyki zawiera w sobie kompleksowe rozwiązania, dzięki którym starania i wysiłek przyniosą oczekiwane efekty.

 

Psychodietetyka jest pakietem, w którym rodzina otrzymuje:

  1. Spotkania rodzinne z psychologiem, który pracuje nad motywacją, zmianą nawyków, buduje więź wzajemnego wsparcia między członkami rodziny w dążeniu do celu oraz przekazuje wskazania do pracy dietetykowi po diagnozie trudności.
  2. Spotkania z dietetykiem. Wstępne określenie i omówienie sposobów odżywiania i wprowadzenie pierwszych zaleceń. Eliminowanie tak zwanego „podjadania”, wprowadzanie pojęcia zdrowego odżywiania.
  3. Warsztat dietetyczny, w którego skład wchodzi wizyta domowa, podczas której dietetyk analizuje domową spiżarnię; wspólne wyjście na zakupy i wyszukiwanie zdrowych produktów z omawianiem przepisów i wykorzystania zakupionej żywności; propozycja wspólnego (całej rodziny) gotowania oraz późniejszego wspólnego jedzenia posiłków.
  4. Zajęcia z trenerem personalnym, podczas których rodzina będzie miała dostosowane do swoich potrzeb ćwiczenia ruchowe, propozycje zajęć np.: nordic walking, basen, ćwiczenia na siłowni, ćwiczenia do wykonania w domu i na powietrzu.
  5. Ankiety ewaluacyjne.

 

Pakiet składa się z:

  • 6 spotkań całej rodziny z psychologiem
  • wstępna konsultacja z dietetykiem
  • wizyta domowa dietetyka, pomoc w zakupach oraz wspólnym gotowaniu
  • 2 spotkania z trenerem personalnym