Konferencja: Gdyński tydzień walki z cyberprzemocą

Konferencja rozpoczynająca projekt: Gdyński tydzień walki z cyberprzemocą

Zapis panelu dyskusyjnego można pobrać tutaj.

Zaproszenie ( plik PDF )

Ośrodek Psychologiczno-Pedagogiczny RAZEM od lat obserwuje dynamike zachowań dzieci i młodzieży. Dzięki wieloaspektowym działaniom, jesteśmy w stanie zaobserwować zarówno świat ucznia podczas warsztatów, jak i wsłuchać się w obawy rodzica czy nauczyciela w trakcie rad pedagogicznych. Doświadczenia te pokazują, że wraz z rozwojem mediów elektronicznych i wzrostem ich popularności, problemy takie jak przemoc i uzależnienia „zainfekowały” również świat wirtualny. Młodzież często nie dostrzega granicy pomiędzy żartem w Internecie a krzywdzeniem drugiej osoby. Pozorna anonimowość, którą zapewnia Internet daje także młodzieży większe przyzwolenie na słowa, które w bezpośredniej relacji „twarzą w twarz” nigdy by nie padły. W związku z tym, że nie jesteśmy w stanie odciąć dziecka od Internetu, najważniejsze, co możemy zrobić, to nauczyć je, jak się w nim odnaleźć. Brak świadomości zagrożeń, jakie czekają w sieci sprawia, że młody człowiek jest na nie bardzo podatny. Rodzice i nauczyciele często widzą, że problem istnieje, ale nie zawsze mają świadomość tego, z czym styka się młodzież w Internecie, ponieważ sami nie mieli podobnych doświadczeń. W przypadku takich zjawisk, jak cyberprzemoc, czy uzależnienie od Internetu najważniejsza jest profilaktyka i świadomość zagrożenia. Celem naszej konferencji, poza ukazaniem czym jest zjawisko cyberprzemocy, jakie są jej przejawy oraz konsekwencje dla ofiary i dla sprawcy, jest wskazanie praktycznych rozwiązań i możliwych działań w przypadku zaobserwowania problemu w środowisku uczniowskim.

 

Miejsce: Pomorski Park Naukowo-Technologiczny w Gdyni, Centrum Konferencyjne PPNT
Data: 13.10.2015 r., godzina: 10.00
Udział jest bezpłatny

Konferencja jest realizowana przez Miasto Gdynia i Stowarzyszenie In gremio.

 

9.00 10.00 Rejestracja Zagadnienia
10.00 10.15 Otwarcie konferencji Bartosz Bartoszewicz, Anna Stasiowska, Marek Radyko
10.15 10.45 Pierwszy panel Marcin Szulc Czym jest cyberprzemoc? Jak powstaje i jakie są jej uwarunkowania? Konsekwencje dla ofiar.
10.45 12.15 Drugi panel Paweł Brzeziński, Jakub Ubych Jeszcze chwilę, jeszcze tylko 5 minut. O dwóch stronach internetu i cyberprzemocy.
12.15 12.40 Trzeci panel Marcin Derlacz Aspekty prawne działań w InternecieJak można pracować z cyberprzemocą w szkole i na co zwracać uwagę?
12.40 13.15 Czwarty panel Paweł Brzeziński, Jakub Ubych Dyskusja nt procedur wewnątrzszkolnych.
13.20 Zakończenie

 

Formularz: Konferencja rozpoczynająca "Gdyński tydzień walki z cyberprzemocą"

Pole z gwiazdką * są obowiązkowe

Aby zapisać się na konferencję prosimy uzupełnić formularz rejestracyjny. Uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne. Każdy uczestnik wypełnia formularz indywidualnie. Liczba osób zgłoszonych z jednej szkoły jest nieograniczona.