Warsztaty: Jestem za mądry na dopalacze

Jestem za mądry na dopalacze

 

Od roku 2008 oficjalne, stacjonarne sklepy z dopalaczami zostały zamknięte. Niestety młodzież w dalszym ciągu może zakupić i używać przeróżne substancje, które ukrywają się pod nazwą dopalacze. 
Młodzież często nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji jakie może przynieść zażycie dopalaczy. Są zachęcani przez kolorowe reklamy i modę wśród kolegów związaną z zażywaniem.
Media coraz częściej donoszą o nowych i niebezpiecznych przypadkach zatruć związanych z przyjęciem nieznanych substancji.

 

Warsztaty dla młodzieży

 

Proponujemy warsztaty klasowe prowadzone przez psychologów specjalizujących się w tematyce uzależnień. 
Każde szkolenie składa się z dwóch godzin lekcyjnych.
Wszystkie warsztaty prowadzone przez nasz Ośrodek uczą młodzież dojrzałego i świadomego kierowania swoim życiem. Uczniowie nie tylko poznają wiedzę związaną ze szkodliwością dopalaczy ale także nabywają umiejętności asertywnego odmawiania namowom kolegów oraz sprzedawców niebezpiecznych substancji. Uczestnicy warsztatów otrzymują rzetelną wiedzę, opartą o badania, a także wieloletnie doświadczenie osoby prowadzącej szkolenie.
 
addiction

 

Co uczeń zyskuje uczestnicząc w szkoleniu:
  • pozna niebezpieczeństwa wiążące się z dopalaczami
  • zdobędzie wiedzę na temat mechanizmów powstawania uzależnień
  • pozna alternatywne modele zachowań
  • pozna destrukcyjne działanie dopalaczy na organizm człowieka
  • nabędzie umiejętność przeciwstawiania się naciskowi dealerów rówieśników
  • nauczy się zachowań asertywnych
  • nabędzie świadomą kontrolę nad swoim życiem
 
 
Nasze doświadczenie
Od wielu lat zajmujemy się tą tematyką pracując z uczniami na różnych poziomach edukacyjnych. Prowadziliśmy liczne szkolenia dla nauczycieli podczas rad pedagogicznych oraz spotkania z rodzicami.
Ośrodek powstał w roku 1998 i od tego czasu bardzo aktywnie uczestniczymy w procesie wychowawczo-szkoleniowym wpierając szkoły nie tylko w województwie pomorskim.Szkolenie dla nauczycieli – Narkotykom mówię NIE!, biorę dopalacze…